شما اینجا هستید
اخبار لواسان » کلاس های اصلاح نژاد دام در بخشداری لواسان

 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی اصلاح نژاد دام در محل سالن اجتماعات بخشداری لواسان با حضور تعداد ۱۵۰ نفر از دامداران شهرستان شمیرانات کرد .
در ابتدای این جلسه، ایلکا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات گفت: اصلاح نژاد دام گامي مهم و موثر در رشد توليد و توسعه اقتصادي كشور است. گوسفنداصلاح نژاد شده يكي از مهمترين مباحث اقتصادي در دامپروري و از عوامل تاثيرگذار در توليد پروتيين و امنيت غذايي است. گسترش اصلاح نژاد دام با استقلال اقتصادي، ارتباط بسيار نزديكي دارد و در اشتغالزايي مفيد و مولد، نقش بسزايي ايفا مي كند.  حفظ و حراست از اين سرمايه ملي و افزايش ميزان انواع توليدات براي تامين پروتيين حيواني و مواد خام مورد نياز صنايع كشور، تنها با سرمايه گذاري، آموزش و تحقيق و بهبود مديريت و اصلاح نژاد گوسفند و بز محقق مي شود. 
وی اضافه كرد: با توجه به افزايش تقاضا براي گوشت قرمز و لبنيات، دامداران بايد به افزايش هر چه بيشتر تعداد دام مرغوب و اصلاح شده ترغيب شوند. 
به گفته ایلکا، افزايش توليد و حداكثري كردن سود، مهمترين و اصلي ترين هدف اصلاح نژاد دام است كه بايد با برنامه ريزي مناسب و توجه ويژه در راستاي پايداري و توسعه پرورش دامهاي مزيت دار در شهرستان ( گوسفند، بز ) شود.
در ادامه کارگاه آموزشی، مرادی از اساتید برجسته در این بخش و موسس  مرکز اصلاح نژاد دام در استان تهران مطالب کاربردی را  برای دامداران حاضر در جلیه بیان داشتند و مزایای اصلاح نژاد دام را از لحاظ تولید گوشت ،شیر چند قلوزایی و کاهش هزینه ها در دوره پرورش دام با استدلالات علمی بیان داشتند .
در پایان جلسه کارگزاران بیمه دام و محصولات باغی بانک کشاورزی مباحثی را در جهت افزایش سطح بیمه در شهرستان شمیرانات مطرح کردند .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

لواسان آنلاین | لواسان آنلاین سایت اصلی شهر لواسان است که در آن اطلاعات کاملی در باره لواسان گذشته و حال لواسان تاریخ لواسان , محله های لواسان ,روستاهای لواسان,عکسهای لواسان , ویدئو های لواسان , اخبار لواسان , استخدام در لواسان خرید و فروش ملک و بسیاری موارد دیگر درباره لواسان وجود دارد.