شما اینجا هستید
اخبار لواسان » صدور سند تک برگی برای ۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی شمال پایتخت

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: در راستای اجرای طرح کاداستر (صدور سند تک برگی) تاکنون ۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان زیر پوشش این طرح قرار گرفته است.

به گزارش روز شنبه، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن شکری با اعلام این مطلب گفت: مراحل کاداستری شدن ۲۰ هزار هکتار از این اراضی به پایان رسیده و اقدامات لازم برای صدور اسناد تک برگی در حال انجام است.

وی ادامه داد: برای ۳۰ هزار هکتار دیگر این اراضی نقشه های اصلاحی تهیه شده و در کمیته فنی ممیزی استان در حال بررسی است و پس از تائید این کمیته فرآیند صدور اسناد تک برگ کاداستری با همکاری اداره ثبت اسناد صورت خواهد گرفت.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات با اشاره به اینکه برای بیش از ۹۰ درصد اراضی ملی این شهرستان سند مالکیت دفترچه ای صادر شده است اظهار داشت: بر اساس طرح کاداستر تمامی اراضی که دارای سند مالکیت دفترچه ای هستند پس از طی مراحل اجرای این طرح تبدیل به اسناد تک برگ کاداستری خواهند شد و همچنین اراضی که فاقد سند مالکیت هستند زیر پوشش این طرح قرار می گیرند.

شکری به اهمیت سند مالکیت کاداستری اشاره کرد و بیان داشت: صدور اسناد تک برگی اقدامی مهم و موثر در تأمین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است و با توجه به بالابودن ضریب امنیت این سیستم و سرعت در پاسخگوئی به مراجعین اجرای این طرح از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی درباره مزایای این طرح اذعان داشت: از آنجائی که با اجرای این طرح اراضی ملی و مستثنیات کاملاً منفک و مشخص می شود از این رو ضمن تثبیت حقوق و مالکیت دولت، از تجاوز و تصرف به عرصه های ملی و بیت المال جلوگیری شده و زمینه بسیاری از مشکلات و سوء استفاده های احتمالی کاهش می یابد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: با عزم و اراده موجود در مجموعه منابع طبیعی و تعامل خوبی که با اداره ثبت و واحدهای ثبتی وجود دارد درصدد هستیم تا تمامی اراضی ملی شمیرانات زیرپوشش اجرای طرح کاداستر قرار گیرد و برای این اراضی اسناد تک برگ کاداستری صادر شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

لواسان آنلاین | لواسان آنلاین سایت اصلی شهر لواسان است که در آن اطلاعات کاملی در باره لواسان گذشته و حال لواسان تاریخ لواسان , محله های لواسان ,روستاهای لواسان,عکسهای لواسان , ویدئو های لواسان , اخبار لواسان , استخدام در لواسان خرید و فروش ملک و بسیاری موارد دیگر درباره لواسان وجود دارد.