شما اینجا هستید
ویژه های خبری » بالاخره تجریش جزو شهرستان شمیرانات است یا شهر تهران؟

این روزها شاهد آن هستیم که طرح زوج و فرد در #شهر_تهران از درب منازل اجرا میشود
اما سوالی که پیش می آید:
🔻آیا نیرو های محترم راهنمایی و رانندگی اجازه دارند کسانی را که خارج از نوبت زوج یا فرد در منطقه ی “یک” مانند  تجریش , مینی سیتی , نیاوران , ولنجک , قیطریه و دیگر بخش های منطقه یک تهران تردد میکنند ,جریمه کند؟
🔹برای جواب باید به این موضوع اشاره کنیم که این مناطق جزو شهر تهران نیستند و قسمت هایی از شهرستان خودمان یعنی شهرستان شمیرانات هستند یعنی منطقا جزو شهر تهران نیستند و  این چند روزه طرح زوج و فرد تنها در شهر تهران لازم الاجر بوده نه در شهرستان ها.
به این جهت منطقا اهالی لواسانات و رودبار قصران میتوانند حتی در روز های اجرای قانون طرح زوج و فرد اجرایی از درب منازل , در تجریش و دیگر مناطق رفت و آمد کنند و اداره راهنمایی رانندگی هم اجازه جریمه کردن به خاطر طرح زوج و فرد در این مناطق را ندارد چون اساسا آن مناطق جزو شهرستان شمیرانات است.
البته این نظر بنده است و ممکن است زحمتکشان راهنمایی و رانندگی نظرشان با ما فرق داشته باشد و نظر خود را در یک برگه کوچه تقدیمتان کنند ,به این خاطر از مسئولین جواب واضحی در باره این سوال های مطرح شده را خواستاریم.
🔻البته اگر اجازه جریمه کردن دارند که تقاضا داریم تکلیف ما با شهرستان شمیرانات مشخص شود.
🔻بالاخره ما جزو تهران هستیم یا بخشی از تهران جزو ماست؟
🔻ما یک شهرستان جدایی هستیم یا نیستیم؟
🔻آیا بخش تجریش هم با ماست یا جزو شهر تهران است؟
🔻اگر جزو شهرستان شمیرانات است چرا پلاک خودروها در بخش تجریش شمیرانات پلاک تهران ثبت میشود و در دو قسمت دیگر بخش شمیرانات ” ۷۸  و”؟
🔻چرا درآمد های بخش لواسانات و رودبار قصران برای بخش تجریش هزینه میشود ولی در آمد های بخش تجریش برای لواسانات و رودبار قصران هزینه نمیشود ؟
🔻اصلا چرا در لواسانات و رودبار قصران پلیس راهنمایی رانندگی نداریم؟
🔻ایا حضور نیرو های پلیس راه در داخل بخش های لواسانات و رودبار قصران و اعمال قانون در داخل بخش های شهرستان جزو اختیارات پلیس راه است؟
🔻اصلا بر اساس ماده ۲۳ قانون نحوه رسیدگی به تخلفات و جرایم رانندگی، ۶۰ درصد از وصولی جرایم رانندگی باید متناسب با اینکه جریمه در شهرها به وقوع پیوسته یا خارج شهر، به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پرداخت شود. جریمه دریافتی بابت تخلفاتی که در محدوده شهرها و روستاها واقع می‌شود نیز باید به نسبت ۷۰ به ۳۰ میان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع شودآیا این درصد مشخص شده از در آمد های حاصله از جریمه در مناطق لواسانات و رودبار قصران به حساب شهرداری ها واریز می شود؟اگر تا الان واریز نشده پیگری دریافت این طلب شهرداری ها و دهیاری ها به عهده چه کسی است؟
🔹اگر اهالی لواسانات  و رودبار قصران بدون حضور پلیس راهنمایی و رانندگی آنقدر قانونمند رفتار میکنند که مشکلی در دو بخش پیش نیامده خب این قانونمندی نیازمند تقدیر و تشکر از شهروندان است. اما در هر صورت  از مسئولین محترم  منطقه درخواست داریم به سوالات مطرح شده پاسخ کامل در جهت انتشار ارائه بدهند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

لواسان آنلاین | لواسان آنلاین سایت اصلی شهر لواسان است که در آن اطلاعات کاملی در باره لواسان گذشته و حال لواسان تاریخ لواسان , محله های لواسان ,روستاهای لواسان,عکسهای لواسان , ویدئو های لواسان , اخبار لواسان , استخدام در لواسان خرید و فروش ملک و بسیاری موارد دیگر درباره لواسان وجود دارد.